Επίκαιρες Ανακοινώσεις

21-10-2020

Αγαπητοί Γονείς και Κηδεμόνες

α) Τη Δευτέρα 26/10/2020 το σχολείο θα παραμείνει κλειστό λόγω της εορτής του πολιούχου Αγίου Δημητρίου.

β) Την Τρίτη 27/10/2020 θα πραγματοποιηθεί γιορτή για την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου (κάθε τμήμα ξεχωριστά στην αίθουσά του) και θα γίνει απονομή των Αριστείων – Βραβείων της προηγούμενης σχολικής χρονιάς.

Η αναχώρηση των μαθητών θα γίνει στις 11:00 π.μ.

γ) Την Τετάρτη 28/10/2020 το σχολείο θα παραμείνει κλειστό λόγω της εθνικής επετείου.

* Την Πέμπτη 29/10/2020, θα γίνει η πρώτη συνάντηση με τους γονείς/κηδεμόνες των μαθητών της Α’ Γυμνασίου. Η συνάντηση θα πραγματοποιηθεί στο σχολείο από τις 13:30 έως τις 14:30.

Θα ακολουθήσει επόμενη ενημέρωση για τον τρόπο επικοινωνίας με τους γονείς και των άλλων τάξεων.

16-10-2020

ΠΡΟΣΟΧΗ!!

Αγαπητοί Γονείς και Κηδεμόνες

Από τη Δευτέρα 19/10/2020, το ωρολόγιο πρόγραμμα του σχολείου θα είναι:

• Δευτέρα - Τρίτη - Τετάρτη - Πέμπτη  εξάωρο, οι μαθητές θα σχολούν στις 13:15
  • Παρασκευή πεντάωρο, οι μαθητές θα σχολούν στις 12:30

ανακοίνωση  21-9-2020

Παρακαλούνται οι γονείς και κηδεμόνες, ΚΑΘΕ ΠΡΩΙ πριν την αναχώρηση του μαθητή/τριας από το σπίτι για το σχολείο, να ΕΛΕΓΧΟΥΝ τα παιδιά για το ενδεχόμενο ΕΜΦΑΝΙΣΗΣ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΩΝ (ακόμα και ήπιων), συμβατών με λοίμωξη COVID-19, όπως:

• Πυρετός (να γίνεται θερμομέτρηση)
  • Βήχας
  • Πονόλαιμος
  • Πονοκέφαλος
  • Ρινική καταρροή/συμφόρηση (μπούκωμα)
  • Ναυτία/έμετος
  • Κοιλιακός πόνος, διαρροϊκές κενώσεις

Σε περίπτωση εμφάνισης ακόμα και ενός από τα παραπάνω συμπτώματα, οι μαθητές/τριες:

• ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να ΠΡΟΣΕΡΧΟΝΤΑΙ στο σχολείο.
  • ΠΑΡΑΜΕΝΟΥΝ στο σπίτι και απευθύνεστε στον οικογενειακό γιατρό.
  • ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΤΕ τη Διεύθυνση του σχολείου.

Η Διεύθυνση

imagesΟδηγίες ΕΟΔΥ για Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση

imagesΟδηγίες ΕΟΔΥ για μαθητές

imagesΟδηγίες ΕΟΔΥ για εκπαιδευτικούς