Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /var/www/vhosts/gymee-ag-dimitr.att.sch.gr/httpdocs/libraries/src/Mail/MailTemplate.php on line 295
ΕΝ.Ε.Ε.ΓΥ-Λ Αγίου Δημητρίου - Παρουσίαση του πληροφορικού συστήματος "Σίσυφος"

Στις 3 Απριλίου διοργανώθηκε ημερίδα επιμόρφωσης από το ΕΝΕΕΓΥΛ Αγίου Δημητρίου για το πληροφοριακό σύστημα Σίσυφος.Ο Σίσυφος είναι ένα ελεύθερο, ανοιχτού κώδικα, διαδικτυακό πληροφοριακό σύστημα για τα ελληνικά Σχολεία, που λειτούργησε για πρώτη φορά το Σχολικό Έτος 2014-2015. Υλοποιήθηκε εξολοκλήρου με εργαλεία - λογισμικό ανοιχτού κώδικα και διατίθεται ελεύθερα στην εκπαιδευτική κοινότητα, ως λογισμικό ανοιχτού κώδικα.Aναπτύσσεται από τον καθηγητή πληροφορικής Παπαδακάκη Νεκτάριο με τη συνεργασία εξαίρετων εκπαιδευτικών που κατέχουν θέσεις ευθύνης και είναι σε θέση να γνωρίζουν επακριβώς τις ανάγκες των Σχολείων που διοικούν. Την προσπάθεια αυτή συνδράμουν και πλήθος εκπαιδευτικών που αγαπούν το Σχολείο και πιστεύουν στη συνεργασία, τη συμμετοχή, το διαμοιρασμό και την επανάχρηση της γνώσης, την ανοιχτότητα. Ο Σίσυφος παρουσιάστηκε την Κυριακή 31-05-2020 στη διημερίδα του Οργανισμού Ανοιχτών Τεχνολογιών (ΕΕΛΛΑΚ) για την εξ αποστάσεως εκπαίδευση.

You don't have a pdf plugin, but you can download the pdf file.