.

Τελευταία νέα

• Συγχαρητήρια στους επιτυχόντες των πανελλαδικών!

Ο Σύλλογος Διδασκόντων συγχαίρει τους μαθητές Βαγγέλη Μ., Αλέξανδρο Π. και Λώρη Α., που μέσα από τη διαδικασία συμπλήρωσης παράλληλου μηχανογραφικού πέτυχαν την εισαγωγή τους σε ΔΙΕΚ, επιλέγοντας τις ειδικότητες του Τεχνικού Η/Υ και του Τεχνικού Μαγειρικής Τέχνης - Αρχιμάγειρας (Chef).

congrats

• Θερινή λειτουργία

Αγαπητοί μαθητές, γονείς & κηδεμόνες,
    Σας ενημερώνουμε ότι κατά τη διάρκεια των καλοκαιρινών διακοπών το σχολείο θα είναι ανοικτό κάθε Πέμπτη 9:00-13:00.
    Καλό καλοκαίρι!

• Ενημερωτικό σημείωμα : Λήξη μαθημάτων και απολυτήρια

Ανακοινώνεται στους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών-τριών του Εν. Ειδικού Επαγγελματικού Γυμνασίου-Λυκείου ότι:

• Για τους μαθητές  Γυμνασίου τελευταία  ημέρα μαθημάτων  είναι η Παρασκευή 27 Μαΐου 2022
    • Για τους μαθητές  Λυκείου τελευταία  ημέρα μαθημάτων  είναι η Πέμπτη  19 Μαΐου 2022

Μέχρι την  παραπάνω τελευταία ημέρα μαθημάτων οι μαθητές:

• Της Δ΄ τάξης Γυμνασίου να προσκομίσουν 2 φωτογραφίες έγχρωμες και πιστοποιητικό γέννησης προκειμένου να εκδοθεί  το  απολυτήριό  τους
    • Της Δ΄ τάξης Λυκείου να προσκομίσουν 4 φωτογραφίες έγχρωμες και πιστοποιητικό γέννησης  προκειμένου να εκδοθούν το απολυτήριό τους και το πτυχίο τους

Τα τμήματα του τομέα Γεωπονίας, στα πλαίσια του μαθήματος Αρχιτεκτονικής Τοπίου και Σχεδιασμού Αρχιτεκτονικου Τοπίου, παρακολούθησαν την αναμόρφωση του γειτονικού πάρκου του Δήμου Αγίου Δημητρίου και ενημερώθηκαν σχετικά από τον υπεύθυνο του έργου.

Ακολουθήστε μας