Εταιρεία ΑΙΓΕΑΣ ΑΜΚΕ της οικογένειας του κυρίου & της κυρίας ΜΑΡΤΙΝΟΥ

Ευχαριστία για χορηγία ΨΗΦΙΑΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ στο σχολείο

Την Άνοιξη 2020, το διάστημα που το σχολείο βρισκόταν σε αναστολή λειτουργίας λόγω των υγειονομικών μέτρων κατά του κορωνοϊού, πραγματοποιήθηκαν σημαντικές εργασίες εγκατάστασης ΨΗΦΙΑΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ στις Αίθουσες Διδασκαλίας και τα Εργαστήρια, ως εξής:

α) Εγκαταστάθηκε δομημένη καλωδίωση για σύνδεση στο Διαδίκτυο σε όλες τις Αίθουσες Διδασκαλίας, τα Εργαστήρια και τα Γραφεία του Εκπαιδευτικού Προσωπικού (συνολικά 28 αίθουσες).

β) Τοποθετήθηκαν επιπλέον έξη (6) διαδραστικά προβολικά συστήματα σε αντίστοιχες αίθουσες που μέχρι σήμερα στερούνταν σχετικό εξοπλισμό και συγκεκριμένα:

Τα Εργαστήρια της  ΕΝΔΥΣΗΣ, των ΥΔΡΑΥΛΙΚΩΝ, της ΓΕΩΠΟΝΙΑΣ, της ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ (ισογείου & 2ου ορόφου) και η Αίθουσα της ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗΣ.

Η Διεύθυνση και οι Εκπαιδευτικοί του σχολείου, ευχαριστούν θερμά την οικογένεια του κυρίου και της κυρίας ΜΑΡΤΙΝΟΥ για την ευγενική χειρονομία τους.