Αγαπητοί μαθητές και γονείς/κηδεμόνες, σας ενημερώνουμε ότι:

α) την Τετάρτη 26/10/2022, τιμάται η μνήμη του Αγίου Δημητρίου (πολιούχος του ομώνυμου δήμου) και το σχολείο θα παραμείνει κλειστό.

β) την Πέμπτη 27/10/2022, θα πραγματοποιηθεί στο σχολείο εορτασμός για την 28η Οκτωβρίου. Οι μαθητές θα προσέλθουν το πρωί κανονικά στο σχολείο και θα αποχωρήσουν στις 10:30 π.μ.

Οι μαθητές που πρόκειται να παρελάσουν, παρακαλούμε να παρευρίσκονται όλοι στο σχολείο γιατί θα πραγματοποιηθεί τελική πρόβα παρέλασης.

γ) την Παρασκευή 28/10/2022, το σχολείο μας θα συμμετάσχει για πρώτη φορά στην παρέλαση της 28ης Οκτωβρίου που διοργανώνει ο Δήμος Αγίου Δημητρίου. Θα ήταν μεγάλη τιμή και χαρά να παραστείτε και να χειροκροτήσετε τους μαθητές μας.

Η παρέλαση θα ξεκινήσει στις 11:30 π.μ. στη συμβολή των οδών Αγίου Δημητρίου και Αρμόδιου και θα τελειώσει στη συμβολή των οδών Αγίου Δημητρίου και Κ. Καραμανλή.

Χρόνια Πολλά

Η Διεύθυνση