Οι μαθητές των τμημάτων του Λυκείου, Β3 Εφαρμοσμένων τεχνών, Γ2 Πληροφορικής, Δ3 Πληροφορικής και Δ1 Γεωπονίας, με τη καθοδήγηση των καθηγητριών Κλάδου Χρηστίνα, Βανέσσα Ψυρρή, Έλενα Αετού και Άννα Χαραλάμπους, δημιούργησαν brochures με ψηφιακά εργαλεία. Τα brochures είναι μικρά έντυπα ή φυλλάδια που χρησιμοποιούνται για να παρουσιάσουν πληροφορίες σχετικά με ένα προϊόν, μια υπηρεσία, έναν τουριστικό προορισμό, μια εκδήλωση ή μια οργάνωση. Συνήθως περιλαμβάνουν σύντομες περιγραφές, εικόνες και γραφικά που βοηθούν στην προώθηση του αντικειμένου που παρουσιάζουν. Οι μαθητές ενθουσιασμένοι για τη νέα δραστηριότητα του έργου "Meeting Our Cultures"  δημιούργησαν brochures για ιστορικά σημεία της Αθήνας για να προσελκύσουν το ενδιαφέρον του κοινού και να παρέχουν χρήσιμες πληροφορίες.
#etwinning
#meetingourcultures